V dnešní době naleznete cappuccino nezastupitelně na každém nápojovém lístku, stejně jako espresso. C, ideální je teplota kolem °C. Tento postup je důležitý nejen kvůli lepší stabilitě pěny či hodnotám mléka , ale jde také o ochranu zákazníka před spálením se o příliš teplý nápoj. Zkušenější baristé umí při tomto lití mléka do espressa vytvořit na povrchu kávy krásné obrázky.
Vytvoření obrázku na cappuccinu není nutností, ale určitě každého zákazníka potěší.
Více se můžete inspirovat v sekci Lavazza Latte Art. V Itálii se pije cappuccino. Před přípravou espressa vždy našlehejte mléko přehřátou párou. Tuky a bílkoviny jsou potřebné, aby byla našlehaná pěna jemná a stabilní. Poté nalijeme důkladně našlehané mléko do espressa.
Pokročilejší baristé umí při lití mléka a pěny do cappuccina namalovat různé obrázky. Tato technika se nazývá latté art. Jestli vás to zajímá blíže, podívejte se na video.
Pěna, přesněji mikropěna, je vytvořena tak, že do horkého mléka je vypuštěna horká pára pod tlakem vzduchu. Konečná teplota mléka by neměla přesáhnout cca °C. Pamatujte, správně připraveným nápojem na bázi espressa se nelze při napití popálit!
Espreso dolité horkou vodou na až 1ml. Nejdříve se šlehá mléko, na ně se nalije káva, nebo se naopak nalévá mléko do espresa. Cappuccino (čti kapučíno).
Mléčná pěna tvoří vrstvu až cm. Caffé latte (čti kafé late). Nejdůležitější pro vytvoření jemné, krémové pěny je teplota mléka , která by měla být v rozmezí až °C. Různé druhy mléka se samozřejmě liší svou chutí a záleží na vašem vkusu, jaké mléko si zvolíte k přípravě kávové speciality s mlékem, která bude pro vás ta nejlepší. Našlehání mléka a mléčné pěny je zřejmě nejtěžším krokem, když ale budete vědět, jak na to, snadno to zvládnete.
Na cappuccino , stejně jako na jakoukoli jinou kávu s mléčnou pěnou, používejte zásadně plnotučné mléko. Dokonalá krémová pěna je totiž závislá na tuku a bílkovinách. Abyste si práci ještě více usnadnili, . V prodeji je též speciální mléko na cappuccino , ale v podstatě nejde o nic jiného než o klasické mléko, jež díky názvu a ceně získá punc exkluzivity.
Mléko musí být čerstvé a velmi studené.
Nestačí ovšem teplota z ledničky. Lepší je mléko trochu namrazit, samozřejmě v otevřené nádobě, klidně tak, aby v něm plavali . Jak si doma našlehat hustou mléčnou pěnu do kávy, například na cappuccino ? Zákazníci nebyli zvyklí na intenzivní chuť tradičního italského cappuccina a prosili Lina o více mléka do svého nápoje. Na spravne cappuccino a caffè latte bych, totiz, radsi zasla do nejake kavarny, kde na to maji to spravne vybaveni. Stejna pena, stejna teplota do 65C. Našlehané mléko s mléčnou pěnou se nalije do . Nahřátým šálkem na cappuccino napomůžeme udržet teplotu ´čekajícího´ espressa.
Do konvičky si připravíme nejlépe. Správná teplota našlehaného mléka je okolo °C, což je pro laika bez teploměru dost těžko detekovatelné. Možným měřítkem je dotek . Zatím se mi daří jen napěnění mléka v tom smyslu, že mléko má na povrchu pěnu , ale jinak je jen řidké a teplé. Latte art COVIM cappuccino Latte art je způsob přípravy.
Druhým způsobem je kreslení obrázku pomocí topingu případně kakaa přímo na bílou pěnu cappuccina. Může se tvořit pomocí šablon, párátek a dalších. Teplota mléka by neměla přesáhnout °C kdy už pěna začne padat. Pokud ovšem chcete mléko šlehat po . Celsia a teplota při které dochází k ireverzibilním.
Všichni tři totiž chodíte na cappuccino do podniku kde výsledná teplota cappuccina je těsně nad 55°C a kde se našlehané mléko nevylévá, ale kde se mléko . Espresso a jemně našlehaná mléčná pěna v silnostěnném šálku tulipánovitého tvaru.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.