Z vlastní zkušenosti Vám mohu sdělit, že při určitém množství nastrouhaného křenu to skutečně funguje. Teda pokud nemáte náturu pistolníka Hlinomaze v Limonádovým Jooe (supercloumák) Výše uvedený příklad s mražákem se nám více osvědčil, i když musíte čekat než se to rozmrazí. Minulý víkend jsme vylisovaly asi 50l jablečného moštu. Nemáte někdo zkušenost, jak ho uchovat co nejdéle, aby nezačal kvasit.
Nechci ho vařit, ale jeden kanystr l asi budu muset, tak rychle to nevypijeme.
Dobré by bylo to i zmrazit, ale bohužel mám momentálně jen malý mražák u ledničky k dispozici. Ke spolehlivým postupům patří pasterizace, tedy zahřátí na určitou teplotu. Separací vznikne tedy mošt , což je 1 lisovaná šťáva bez jakékoli chemické konzervace.
Na rozdíl od nektaru se do moštu noc nepřidává. Domácí moštování je dobré například už z toho důvodu, že e zbavíme přebytku ovoce. Navíc mošt je velmi zdravý a výživově hodnotný nápoj.
Když člověk udělá domácí mošt , . Na stromech i pod nimi totiž zbude ještě spousta „nevýstavních“ jablíček, jež nejsou vhodné ke skladování, či darování rodině, přátelům a známým.
Tyto už nepotřebují tak jemné a opatrné zacházení. Bez obav tedy můžeme stromy otřepat nebo jablka . Jde o nejšetrnější proces uchování čerstvé šťávy. Sterilace moštu v obalech.
Zkusila jsem mošt zahřátí a nalít po okraj do PET lahví. Při sterilaci čirých ovocných moštů má vnitřní sterilační teplota . Most je treba zahrat na teplotu, kdy se na nem zacne tvorit pena. Penu odebrat a plnit do cistych PET lahvi tzv. Vzduch dela neplechu a tvori se pak plisen. Díky Nastrouhat do každé skleněné.
Uchovavat v temnu a chladu. Přichází čas lahodného nápoje, plného vitamínů, antioxidantů a vlákniny. Do poradny Regionu přišel předseda Českého svazu zahrádkářů Ladislav Dufek, aby vám řekl z jakých jablek je nejlepší mošt a jak jeho pravou chuť uchovat co nejdéle.
Při výběru jablek k moštování je důležité nepřimíchat plody . Jak poznat dobrou ovocnou šťávu a jak s ní zacházet, abychom její kvalitu uchovali ? Otázka aktuální zvláště v sezóně, kdy jsou běžně k mání i čerstvé ovocné mošty.
Vůně spadaného listí a čerstvě vylisovaný jablečný mošt. Ledová tekutina v sychravém počasí moc nezahřeje, ale té chuti prostě nelze . ZPRACOVÁNÍ MOŠTU: Osobně preferuji zkvašení - na víno u vína, a na přepálení u jablek a hrušek. Vínová tématika má již své vlákno, takže tohle bych zde tedy nerozvíjel.
UCHOVÁNÍ MOŠTU : Taky bych si rád nechal poradit. Pokud se vykašleme na vitámíny a půjde nám jenom o cukr, tak bude nejlepší zpracování asi . Zavřenou láhev uskladněte v chladu. Mošt si dělám sám a vydrží mi, dokud ho nevypijeme. Dokud je ve sklepě vyšší teplota, tak nemoštuji,“ vysvětlil Vojtěch Leština. Prozradil ale celý recept na trvanlivost moštu.
Získaný přírodní mošt je levný, lahodný a zdraví prospívající nápoj, kterému se nevyrovná žádný jiný nápoj . Tak se stane dle teploty zhruba za necelé tři týdny. Jablečný mošt konzervuje za . Pokud nechceme přijít o výbornou chuť čerstvého moštu, a chceme jej uchovat delší dobu, mošt tedy dáme do lednice, kde vydrží celý týden. Nejlepší metodou uchování moštu ale zůstává zamrazení . Dlouhodobé uchovávání šťávy. Jakmile je šťáva zmrazená, možná obaly odstranit a cihly zmrazené šťávy můžete v mrazničce snadno uchovat.
Hlavní zásady pro zpracování ovoce. Zásadním faktorem pro úspěšné zpracování ovoce je zralost plodů. S dozráváním plodů dochází k nárůstu obsahu cukrů a zároveň klesá obsah kyselin a pektinových látek . Draslík představuje hlavní kationt v moštu a víně, který ovlivňuje strukturu kyselin. Pokles obsahu kyseliny jablečné se odráží ve zvýšení hodnoty pH a snížení obsahu titrovatelných kyselin v moštu.
Aby bylo dosaženo svěžesti v chuti bílých vín, je žádoucí uchování určitého podílu kyseliny jablečné v moštu. Je vyroben z vybrané směsi odrůd českých. Jelikož cidre není pasterizován, vyžaduje odpovídající způsob uchovávání , a to na temném, chladném místě. V lahvích uzavřených korkovou zátkou vždy .
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.