Dobrý nálev na okurky

Sladkokyselý nálev nejen na okurky. Recept je chuťově opravdu výborný! VELMI DOBRÝ LÁK NA OKURKY A NA VŠE CO JE SLADKOKYSELÉ. Dobře promícháme a nalijeme na okurky.


Sklenice uzavřeme a sterilujeme asi minut při teplotě °C.

Speciální recept na okurky po znojemsku v dubovém listí: Nálev se zpracovává z jednoho a půl litru vody, půl litru osmiprocentního octa, třiceti kostek cukru, dvaceti tabletek umělého sladidla, . Lák může být dobrý , asi ho s tím cukrem taky vyzkouším, ale pro mne bez hřebíčku, ten mi v okurkách nechutná. Omyté okurky rovnáme do sklenic, prokládáme cibuli, mrkev, kopr. Dobrý den, ten cukerín, to je umělé sladidlo?


Do hrnce dám všechny ingredience a nechám krátce přejít varem asi 2-minuty a dám nálev vychladit. Na dno do sklenice vložím 1-kolečka mrkve,. Zavařujete okurky podle léty ověřeného receptu, který se dědí z generace na generaci, a vy na něj nedáte dopustit?

A co takhle vyzkoušet rodinný poklad někoho jiného? Vybrali jsme pro vás nejlepších receptů našich čtenářů. Zelenina do každé sklenice: 2–kolečka cibule ( na dno větší, pak, co se vejde – nešetřit!), 6–úzkých klínků ( dobře se strkají mezi okurky ) nebo koleček mrkve, velké kolečko křenu, na ozdobu . Ti mají nakládačky „vychytané“, jejich vyšlechtěné odrůdy nehořknou, okurky jsou za dobrou cenu. Tak proč je aspoň trochu.


Na zalití okurek a zeleniny do salátů stačí nálev ze směsi Deko – zelenina pak má standardní všeobecnou chuť, která konečný salát nijak neovlivní. Pokud si tedy chcete výborné znojemské okurky připravit i vy doma, dnešní článek vás provede postupem na tuto lahodu. Je také dobré , aby okurky byly alespoň přibližně stejně velké a měly stejný tvar, není totiž dobré míchat velké a malé okurky.


Můžete však také koření přidat do nálevu. Každý má ale jiný recept, který se liší nejen v láku, ale také v ingrediencích, které okurky doplňují. Není dobré míchat velké a malé.


Kopr Postup: Oloupané řezy se nasolí a nechají minut odležet (aby změkly). Některé obecnější zásady pro nakládání: V zásadě vždy platí, že okurky řádně omyjeme a zbavíme hlavně zrníček písku a hlíny. Do sklenice naskládáme okurky s cibulí a česnekem.


Pak jich nacpeme co nejvíce do lahví a zalijeme svařeným a částečně ochlazeným nálevem.

Ocet přidáváme až ke konci svařování cukru, vody a soli, protože by se varem dílem odpařil. Vodu, ocet, cukr a sůl povařit, přidat sladidlo, zamíchat a stáhnout z ohně. K okurkám přidávat vždy do jedné sklenice bobkový list, nové koření, pepře a špetku . Než začnete lák na okurky vařit, je dobré mít tak trochu představu, kolik ho bude potřeba.


Takhle si to umí ulehčit šikovný chlap, od kterého tento starý recept mám, ale nálev je potřeba okoštovat a sladkokyselost . Ačkoli nepatříme mezi příznivce umělých sladidel, tyhle okurky jsou prostě božské. Okurky nakládané bez nutnosti vařit nálev. Pokud se vám sacharin příčí, dejte do nálevu celkem 2g cukru. Namísto okurek můžete naložit i drobné cukety – omyjte je, osušte a nakrájejte je na kolečka, zalijte lákem a sterilujte stejným způsobem jako okurky. Suroviny na nálev svaříme a necháme vychladnout.


Příprava nálevu Místo Deka jsem použila Lako, které neobsahuje kyselinu benzoovou. Do čistých, nejlépe vyvařených sklenic, naskládáme plátky cibule, mrkve a případně i chilli . Ten v našem moravském Bzenci, ve městě krásných děvčat, dobrého vína a vynikajících okurků , se vyrábí již let podle původní receptury, kvasí . V hrnci svařte vodu s octem a solí a přidejte cukr. Poté nechte nálev vychladnout. Naskládejte okurky do sklenic a do každé sklenice přidejte kolečka mrkve (podle chuti), česnek, hřebíček, kuličky pepře, lžičku hořčičného . Nálev připravíme v hrnci tak, že vodu s bobkovým listem, solí, pepřem a novým kořením přivedeme k varu, vaříme minutu a necháme stydnout.


Zalijeme teplým lákem a okurky nahoře zatížíme.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.