Těsto na trdelník

Droždí promícháme se lžící vlažného mléka a špetkou cukru. Ze všech surovin a vzešlého kvásku vypracujeme měkké těsto , které necháme na teplém místě asi minut kynout. Z nich vyválíme tenké hady. Pak si připravíme sklenice – nám se velikostí osvědčily ty od přesnídávek.


Sklenice obalíme alobalem a hada na ně namotáme. Můžeme ho přitisknout, těsto se hezky zploští.

Trdelník natřeme bílkem a obalíme ho ve skořicovém cukru. Ze 2g mouky je těsto na trdelník přes celou šířku trouby. Těsto je třeba vyválet do tenkého válečku – pomohla jsem si při tom nakrojením těsta a pak už jen doválela dotenka. Váleček jsme na stole nechali asi minut odpočinout, navinuli na máslem pomaštěné trdlo – kraje je třeba zastrčit pod . Jenže tam stojí až korun.


No a to leckoho přejde chuť. Láďa Hruška vám poradí, jak si udělat jeden jen za korun. Vyrábí se z kynutého těsta.


Těsto : 5g polohrubé mouky: g másla: vejce: PL práškového cukru: 2ml mléka: droždí: špetka soli: (z tohoto těsta vyšlo trdelníků ): Posýpka: olej: skořicový cukr: vanilkový cukr.

Recept si zatím oblíbilo kuchařů. Nejprve si uděláme kynuté těsto. Do mírně ohřátého mléka dáme tři lžíce moučkového . Sypané skořicí, oříšky či kakaem, plněné zmrzlinou. Pečou se z kynutého těsta navinutého na bukový válec, tzv. Jejich původ je nejistý, protože mají svou tradici v mnoha zemích . PROFESIONÁLNÍ SMĚS NA TRDELNÍK.


ESKÁ VÝROBA - STAROČESKÁ RECEPTURA. NA POMOUČNĚNÉM VÁLE SI POSTUPNĚ VYVÁLÍME VÁLEČKY . Tento recept pochází z Maďarska, je velmi chutný, ale samozřejmě Tradiční trdelníky od Nás chutnají nejlíp! Tato skořicová dobrota se u nás peče snad jednou týdně. Terezka miluje trdelníky. Pekl se rodičkám do kúta a i dnes patří jako dobré jídlo k dobrému vínu.


Z těsta , které vám popíšu můžete . Nesmí chybět na vinařských slavnostech, kde je znám jako vyhlášená specialita. Na jižní Moravě je dodnes . Existuje mnoho různých receptů na tradiční trdelník , které se mohou lišit v některých maličkostech. Originál je ale jen jeden a to vyráběný v již zmiňovaných dvou okresech na Slovensku.


Základem je kynuté těsto , ze kterého se vyválí dlouhé proužky.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.