Český chléb

Přemýšlím, jak to do vás napumpovat a maximalizovat tak konverzi čtenářů na pekaře. Pro sebe, pro své blízké a natruc všem průmyslovým pekárnám. Je to jen mouka, voda a trocha tepla, takže z toho . Připravíme si kvásek ze lžičky cukru, vlažného mléka a jednoho droždí cca 42g.


Necháme chvilku odpočinout. V misce si smícháme sůl, kmín a hladkou.

Nechte si vykynout kvásek (i ze sušeného droždí), na jemno nastrouhejte brambory a vše vypracujte v nelepivé těsto. Pokud je třeba, přidejte trochu. POTŘEBNÉ PŘÍSADY: 3g aktivního žitného kvásku 3g pšeničné mouky ( hladká nebo pšeničná chlebová) 1ml vody g soli 3-g kmínu další mouka posypání. Pchjongčchangu Český dům.


Pásku při slavnostním otevření přestřihli předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval a předseda Senátu Milan Štěch z ČSSD. Podívejte se na fotografie a hodnocení ostatních kuchařů. Na dno trouby postavte hrneček s horkou vodou – ve vlhkém prostředí se chléb bude lépe péct – a rozpalte ji na 2°C.


Bochníky vyklopte na plech vysypaný moukou. Povrch potřete studenou vodou, posypte oříšky a semínky a vraťte do trouby na nejnižší rošt.

Pečte minut, pak ztlumte teplotu na 1°C a dopékejte. Recept na zdravý a pikantní chléb. Nyní se tyto kvalitní české. Známá pravda říká, že o úspěchu či neúspěchu rozhoduje každý detail. Jedním z nich může být i chuť domova.


Autory myšlenky jsou vodní slalomář Vávra Hradilek a předseda olympijského výboru Jiří Kejval. Každé ráno totiž mohou v olympijské vesnici snídat olympijský chléb , který má dokonce vlastní jméno – Karel. Koreji cítí o něco víc jako doma. Autory této myšlenky jsou vodní slalomář Vavřinec Hradilek a předseda olympijského výboru Jiří Kejval.


Pekárny v Česku vyrobí denně milion bochníků chleba. Velká konkurence drží cenu kvalitního chleba na stejné úrovni už osm let. Zájem je stále více o vícezrnné i různé fit varianty.


Znatelná je ale také větší poptávka o chleby řemeslně upečené z klasického žitného kvasu. Pečeme české rohlíky a chléb Šumavan. V supermarketech koupíte za pár korun košík na pečivo. Lidé do něj sice dávají už hotové rohliky, ale škoda ho používat jen k tomu – chleba v něm kyne jedna báseň.


Ošatku hojně vysypejte žitnou . Právník Tomas Schollaert se narodil v Belgii a hodně času tráví na cestách.

Ochutnal brouky, byl na tokijském rybím trhu, jedl v El Bulli a přednost však dává jídlu, které respektuje tradice regionu, kde vzniklo. Ať už je to český chleba nebo belgický bílý chřest. Po letech, kdy při výběru pečiva hrála hlavní roli cena a podléhal kouzlu pestré nabídky dopékaného pečiva, vrací k tradici a hledá kvalitu.


Většina z nás po něm sáhne každý den. Alespoň tak to vnímají pekaři, kteří získali výroční ocenění Chléb roku, jež se uděluje v rámci akce Dny chleba. Neobejde se bez něj příprava svačiny na cesty či do školy a neumíme si bez něj představit například grilování. Mezi lidmi však o něm koluje mnoho mýtů. Do vlažné vody dáme kostku cukru, rozdrolíme droždí a necháme až droždí nakyne.


Do mísy dáme mouku, sůl, kmín a promícháme.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.