Vliv automobilové dopravy na životní prostředí

Vliv dopravy na životní prostředí. Kromě svých pozitivních efektů, má doprava i řadu těch negativních. Vlastní doprava , tedy provoz dopravních prostředků, produkuje množství znečišťujících látek a zatěžuje obyvatele hlukem.


Je významným zdrojem emisí skleníkových plynů a dalších škodlivin – především oxidů uhlíku . Málokdo si uvědomí, že tyto účinky jsou dnes sice ve stálých (hlídaných) mezích, ale již se nikdo nedívá do budoucnosti, kdy budeme bojovat s jejich účinky způsobenými kumulací dnešních „zanedbatelných“ účinků.

Hlavními negativními vlivy. Tato bakalářská práce se zabývá vlivem automobilové dopravy na kvalitu ovzduší. V práci jsou popsány jak hlavní látky znečišťující prostředí, tak i jejich vliv na životní prostředí a lidské zdraví.


Dále jsem se v této práci zabývala možnými opatřeními pro snížení emisí vý- fukových plynů, jako jsou například katalyzátory a . Automobily obecně způsobují nejvíce negativních vlivů na životní prostředí a zdraví lidí ze všech druhů dopravy (v průměru asi všech hlavních škodlivin, železnice, zbytek letecká doprava a vodní doprava ). Doprava v České republice představuje, obdobně jako v jiných vyspělých zemích , jeden z hlavních faktorů, který při svém rozvoji nepříznivě ovlivňuje kvalitu životního prostředí. Největší podíl v tomto směru přináleží dopravě silniční, jejíž negativní vliv se projevuje především v produkci emisí znečišťujících ovzduší, vyšší .

Název práce: Vliv automobilové dopravy na životní prostředí a možnosti snížení užívání osobních automobilů. Typ práce: Diplomová práce. Abstrakt: Diplomová práce popisuje a analyzuje negativní vlivy automobilové dopravy na životní prostředí a hodnotí jejich ekonomické dopady. Dopravní fakulta Jana Pernera, Univerzita Pardubice II.


Literaturu a další zdroje, . Vlivy automobilové dopravy na životní prostředí. Impacts of Automobile Transportation on Environment. V úvodu práce jsou uvedeny a popsány negativní vlivy na životní prostředí.


Doprava , životní prostředí , emise, znečištění ovzduší, zdraví obyvatel. Tématem bakalářské práce je zhodnotit vliv dopravy na životní prostředí. Doprava ať už automobilová , letecká, vodní či jiná doprava slouží především k přemístění či pře-.


Vzrůstající mobilita, rostoucí přepravní objemy a výkony v silniční dopravě jsou fenoménem několika posledních let. S tímto zákonitě přichází rovněž nárůst spotřeby ropy - neobnovitelného přírodního zdroje a množství výfukových plynů, které působí negativně na zdraví obyvatel a na živé i neživé složky životního prostředí. Klíčová slova: Fauna, flóra, hluk, ovzduší, půda, voda, výfukové plyny.


Emise znečišťujících látek a skleníkových plynů z námořní dopravy v celosvětovém měřítku v uplynulých dvou dekádách rostly a přispívaly tak ke zhoršené kvalitě ovzduší i změně klimatu, uvádí zpráva Evropské agentury pro životní prostředí (EEA).

Zpráva říká, že námořní doprava patří k nejméně regulovaným sektorům, . Stručný souhrn vlivů emisí z dopravy na životní prostředí a lidské zdraví. Mobilní zdroje představují celosvětově významný zdroj znečišťování ovzduší, zvláště v městském prostředí mohou být zdrojem dominantním. Zatímco koncentrace některých škodlivin se daří v rozvinutých státech snižovat . Tato bilance emisí zahrnuje emise ze silniční dopravy (včetně emisí TZL z otěrů a emisí VOC z odparů palivového systému benzínových vozidel), železniční, letecké a vodní dopravy a dále emise z. Metodika je zaměřena na řešení problematiky stanovení emisí pocházejících z resuspenze z automobilové dopravy. Ozvěny EKOFILMu v CAP فبراير - فبراير Konference Inspirujme. H HORKÁ - ‏ مقالات ذات صلة Požadavku směřovanému k omezování dopravy však stále hrozí, že bude společnos- tí hodnocen jako nepřiměřený ekologistický radikalismus či extrémismus.


A to přesto, že omezení v dopravě je proměnná, kterou lze významně ovlivnit ekologickou stopu1. Vliv osobních automobilů na životní prostředí a lidské zdraví je . Celkově největší zátěž pro životní prostředí představuje individuální automobilová doprava a . Z těchto konferencí vzešla také zásadní doporučení, jakými způsoby zmírnit zatížení životního prostředí silniční dopravou a jak řešit otázku budoucího zajištění . Vlivem dopravy na životní prostředí je nutné se dnes zabývat více než kdy předtím. S narůstajícími přepravními výkony zvláště v silniční dopravě.


Současné evropské právní předpisy týkající se dopravy , kvality ovzduší a hluku se zabývají znečištěním ovzduší a hlukem ve venkovním prostředí s cílem přispět ke zlepšení lidského zdraví a stavu životního prostředí. Evropské emisní normy ( normy Euro) upravují emise znečišťujících látek z různých druhů .

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.