Vodu od okapu tam přivedete vyspádovaným potrubím a ona se přes ten štěrk postupně vsákne hluboko do země. Dobrý den, nechali jsme si udělat vsakovací jímku pro vsak vody z okapů od stavební firmy. Nyní je dle jejich vyjádření vsakovací jímka hotova. Perforovaná polovina se zabalí do geotextilie, jímka se obsype štěrkem a po napojení nátokového vedení se nadloží zasype zeminou.
Vrstvu zeminy je dobré od vrstvy štěrku izolovat geotextilií. Na rozdíl od klasických štěrkových .
Jde o výkop vyplněný štěrkem , který funguje jako vsakovací jímka vody. Musí být dostatečně dimenzován a jeho řešení musí být technologicky zvládnuté tak, aby nedocházelo k odvodu vody na sousední pozemky. Pak by zakročil stavební úřad , který by vyzval majitele k nápravě.
Vše by následně podléhalo . Pro chceme odvést dešťové vody do vsakovacích jímek. Vstup je standardně zakrytý lehkým plastovým poklopem. V plášti jímky je navařeno hrdlo s gumovým těsněním DN1pro napojení gravitační . Naakumulované srážkové vody pak po odeznění deště postupně vsakují do okolního půdního podloží a neohrožují nás již na povrchu.
Absorpční kapacita boxů je , u tunelů je to téměř 1 jejich objemu.
Po instalaci jímky na zhutněný podsyp je možné provést napojení gravitační kanalizace. Následně provedeme obsypání tělesa jímky štěrkem. Obsyp jímky provádíme dle. Poté se vypočte koeficient propustnosti zeminy.
Obecně lze říci, že vsakování není možné u spraší, jílů a jílovitě zvětralých žul. Ideální prostředí je naopak v místě výskytu štěrků a štěrkopísků. Mělké a hluboké vsakování. Hluboké vsakování představují až metrů hluboké vsakovací jímky , do kterých se přivádí dešťová voda.
Jedna z možností je svést dešťovou vodu do vybagrované díryu do země a navést do ní štěrk určité velikosti zabalit geotextílií a přehrnout zeminou. Ale co v případě že je zemina nevhodná pro vsakování jak z důvodu podloží tak z důvodu menšího objemu vytvořeného pomocí štěrku vysypaného do vsakovcí jímky. Re: vsakovací jímka na dešťovou vodu. Odeslat od ema v Stř 12. Prosím o radu, potřebujeme svést dešťovou vodu na vlastní pozemek, chceme udělat trativod a jámu na dešťovou vodu vysypanou štěrkem.
Pokud ani jedna z uvedených variant nepřichází v úvahu, je tu tedy možnost likvidace dešťové vody vsakováním. Ahoj,nyní řeším vsakovací jímku. Vsakovací jímku využijeme, pokud se chceme zbavit vody z okapů. Jedná se o velkou jámu vyplněnou štěrkem nebo štěrkopískem.
Vodu z okapu pak přivedeme přes potrubí do této jámy, ve které se voda vsákne do země. Vytvořil Masař Powered by Quick.
Tím se vytváří obrovské prostory pro dešťovou vodu. Systém bodů se spojuje dohromady a můžete, vytvářet libovolné tvary a velikost. Celý box je obalen geotextilií a zasypaný zeminou. Využitelnost boxů je téměř jejich kapacity. Tato varianta plastových . Prosím poraďte jak ideálně vyřešit odvod dešťové vody?
Zachytávat dešťovou vodu má mnoho dobrých důvodů. V našem případě například ten, že svádět dešťovku do veřejné kanalizace je přímo zakázané. I když ale nemáte přímo zákaz, vyplatí se zamyslet se nad tím, kolik spotřebujete vody třeba na zálivku zahrady, nemluvě o tom, že na děšťovku se dá .
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.