Jedná se o vytrvalou bylinu. Stanoviště: Pastviny, louky, vřesoviště, lesní cesty, horské hole, okraje rašelinišť. Výskyt: Pahorkatiny až subalpínský stupeň.
Při intenzivnějším hnojení, zvláště dusíkem, se její . Rozšíření: Především evropský druh.
Poaceae Barnhart – lipnicovité. Vyskytuje se po celé Evropě s výjimkou jižních středomořských oblastí a téměř chybí na jihovýchodě kontinentu. Hojnější je v chladnějších, severnějších . Nardus stricta - smilka tuhá. Vytrvalá tráva, vytvářející husté trsy a drnovité porosty. Velmi hojná na suchých lukách.
Smilka tuhá Foto: Květoslav Hísek. Roste převážně na nevápenitých půdách.
Doba květu: květen - červenec. Festuca airoides ( ) a Festuca paniculata. Nalezeno vět, které odpovídají výrazu smilka tuhá.
Překladové paměti jsou vytvářeny člověkem, ale upravovány počítačem, což by mohlo způsobit chyby. Ty pocházejí z mnoha zdrojů a nejsou kontrolovány. Původ: Evropa s výjimkou jižních středomořských oblastí a téměř chybí na jihovýchodě kontinentu. Zajímavosti: typickým a dominantním druhem horských nízkých trávníků.
Určování sterilních trav. Krkonoše - ostrov tundry. Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář.
Pět cévních svazků vsazených do sklerenchymu, který se v dolní části pokožky rozšiřuje. Cévní svazky obklopeny kruhem bezbarvého parenchymu. Preložiť slovo „ smilka tuhá “ z angličtiny do slovenčiny. Nádhernjček starému otci dáblu, pyšné mateři Smilce neymilegšj.
Mapovanie výskytu na Slovensku.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.