Sirup z jitrocele čistí krev od všech nečistot a chorobných látek. Správně bychom jej měli používat stále a brát denně před každým jídlem jednu polévkovou lžíci ( děti jen čajovou lžičku). Venkovští lidé vědí, že jitrocel je od nepaměti oblíbeným léčivým . Jitrocelový sirup si uděláte sami obvyklým receptem.
Omyté listy jitrocele prosypáváte cukrem a dáváte do sklenice dosti natlačeně.
Po krátkém čase se začne u dna sklenice tvořit hustý sirup. V dřívějších nehygienických dobách se používal na veškeré kašle po lžících hned. Nyní, kdy je kašle již mnohem . Mimo kašle a zánětů horních cest dýchacích se používá také při angínách, má rovněž blahodárné účinky pro astmatiky. Látky v něm obsažené způsobují zpomalení tvorby hlenu, jeho snadnější vykašlávání. Registrovaný léčivý přípravek Více o legislativě.
Je určen jako podpůrná léčba při nemocech z nachlazení, kašli a zánětu průdušek a zahlenění dýchacích cest. Oznámit nežádoucí účinky.
Určitě nemá takovou pozornost, jakou si zaslouží, ačkoli patří mezi významné léčivé byliny. V kombinaci s jinými léčivými rostlinami má jitrocel . Přirozenost, moc a účinek. Nazveme-li kopřivu „královnou léčivých rostlin“, pak jejím věrným rytířem a ochráncem Lancelotem bude dozajista jitrocel „ozbrojený“ svým léčivým kopinatým listem.
Dokáže nejen hojit rány vnější i vnitřní, ale jeho hojivé účinky dokáží napravit i to, co nám při neopatrnosti poněkud svéhlavá žahavá . Záběr léčebných účinků této zelené rostlinky je tak velký, že si zaslouží podrobnější prozkoumání. O některých jeho účincích už jsme hovořili v minulém článku, kde je popsán návod na výrobu a užití jitrocelového sirupu. U nás se běžně vyskytují dva druhy jitrocele: jitrocel kopinatý, s úzkými dlouhými listy, a jeho bratr, . Tyto látky působí komplexně, jejich účinky se doplňují. Sirup navíc neprochází varem, spolehlivě jej konzervuje pouze použitý med či cukr, a tak si mnohé biologicky aktivní látky zachovává. Tmavý, jemně aromatický sirup pomáhá i chutná při kašli , . Většinou se využívá ve formě čajových směsí, ale připravit si z něj můžete také sirup nebo obklady.
Pokud vás trápí problémy s dýchacími cestami, připravte si z jitrocele . Na občasný útok chřipky se budete možná i těšit a pokud nepřijde, budete jako já v dětství předstírat kašel, abyste si vysloužili lžíci tmavého sirupu. Z jitrocele kopinatého sbírejte jenom lístky, máte na to ještě pár dní, protože se sklízí přes léto. Je to doslova léčivka léčivek, protože má dezinfekční účinky , .
Užívá se hlavně při všech onemocněních dýchacích orgánů, při zahlenění, kašli a podobně. Pro své pozitivní účinky se jitrocel využívá převážně k výrobě čajových směsí a sirupů, tyto mají na dýchací cesty blahodárný účinek a odhleňují dutiny. Bylina se tedy převážně používá proti kašli,ale usnadňuje také potíže způsobené astmatem,záněty . Proč si ho ale kupovat v lékárně, když si ho můžeme jednoduše vyrobit doma? Příroda se konečně zazelenala, tak můžeme využít její léčivé síly, stačí si jen najít chvilku času a vydat se na místo do lékárny ven na bylinky. Tento ryze přírodní sirup je vhodný zejména pro děti.
Ani při delším užívání nemá vedlejší účinky. Užívání: děti – jednu lžíci sirupu tři krát denně, dospělí – dvě lžíce . Využijte období jeho růstu a vyrobte si z něj účinný jitrocelový sirup proti kašli a proti nachlazení. Výroba jitrocelového sirupu není vůbec náročná a jeho přínosy pro naše tělo jsou obrovské.
Přičemž se doporučuje užívat i preventivně ve formě jedné . Vždyť děti přece nemohou neustále dostávat nějaké léky, které na jejich mladý organismus mohou mít spoustu vedlejších účinků. Skvělým řešením pro tyto případy je jitrocelový sirup. Najdeme ho snad na každé louce, vypadá možná trochu obyčejně, ale o to víc se v něm skrývá blahodárných účinků.
Vy si do domácí lékárničky můžete připravit zdravý sirup , odvar nebo jitrocel v medu. O jeho blahodárnosti věděli už naši předkové, přitom je jedno zda .
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.