Dobrý den, nechali jsme si udělat vsakovací jímku pro vsak vody z okapů od stavební firmy. Nyní je dle jejich vyjádření vsakovací jímka hotova. Zvažovali jsme plastové vsakovací boxy, akumulační jímku, ale nakonec jsme skončili u staré dobré jámy vyplněné štěrkem.
Nejběžnější řešení u našich stavebníků je tzv. To je velká jáma vyplněná štěrkopískem nebo drceným kamenivem. Vodu od okapu tam přivedete .
Dřív se vsakování dešťové vody dělalo pomocí štěrkových vsaků. Vykopala se jáma , vyložila se geotextilií a nasypalo se tam kamenivo. Když tam nasypete kamení, tak to může fungovat, ale rozhodně to nefunguje, když se použije jemný štěrk. Protože když začne pršet, voda si jen obtížně hledá cestičky . Jde o výkop vyplněný štěrkem , který funguje jako vsakovací jímka vody.
Pak by zakročil stavební úřad , který by vyzval majitele k nápravě. Vše by následně podléhalo . Primárním faktorem pro možnost vsakování je absence jílovitého podloží. Funkční vsakovací objekt zastupují štěrkem vyplněná jáma , vsakovací zářez, drenáž se štěrkovými žebry, vsakovací tunel apod.
Dešťovou vodu odtékající ze zpevněných povrchů a střech obytných budov lze do podloží svádět za . Ještě, že jsem v předstihu cca 5min po začátku přívalu instaloval čerpadlo s DNhadicí (celý promočen na kost) a ještě že nebyl výpadek el. Nyní jsem to vyřešil tak, že jsem zhotovil ze skruží (dle projektu vsakovací jámu zasypanou štěrkem ) . Vsakovaci drenážní jáma na desťovku Beiträge 18. Weitere Ergebnisse von forum.
Jak si poradit se vsakovací jímkou – Bytovérekonstrukce. Využito může být také starých nevyužívaných studen. Mělké vsakování se provádí voštinovými bloky nebo štěrkovou vrstvou. Tam přivádíme dešťovou vodu, která se akumuluje a přes styčnou plochu pak vsakuje.
Prosím o radu, potřebujeme svést dešťovou vodu na vlastní pozemek, chceme udělat trativod a jámu na dešťovou vodu vysypanou štěrkem. Pokud ani jedna z uvedených variant nepřichází v úvahu, je tu tedy možnost likvidace dešťové vody vsakováním. K vytvoření srovnatelného zádržného. Dno jámy pro vsakování se zarovná vrstvou štěrkopísku (cca cm), položí se vsakovací boxy nebo tunely, obalí geotextilií a zasypou (překrytí alespoň cm). Není možné je instalovat na skále a také jílovité podloží přináší značná omezení až nemožnost zřízení.
Musí se provést odvětrání . Pokud je půda pouze jílovitá, jen s příměsí jílů, vsaky možné jsou, i když se voda vsakuje. Já osobně na trochu menší objemy vody rád navrhuji zaústění dešťového svodu do jámy ideálně zasahující do propustných vrstev, vystlanou geotextilií a zcela zasypanou štěrkem s velkými mezery mezi kameny, navrch geotextilii a krytí zeminou. Není to samozřejmě vhodné do jílovitého podloží, ale to žádný retenční.
Samotná jáma pro objekt půdorysné plochy 128mbude poměrně malá.
Prosím poraďte jak ideálně vyřešit odvod dešťové vody? Re: vsakovací jímka na dešťovou vodu. Odeslat od ema v Stř 12. Takže se děsím toho že nechám vykopat 4m hlubokou jámu. Jedná se o velkou jámu vyplněnou štěrkem nebo štěrkopískem.
Vytvořil Masař Powered by Quick. Po připojení přívodního potrubí a. Instalace není nic složitého. Nejefektivnějším řešením je její decentralizovaná likvidace přímo v místech spadu, a to akumulací s následným využitím nebo vsakováním.
K tomu se používají vsakovací tunely, které mají třikrát větší kapacitu než trativod či štěrková jáma. Vyrábějí se i takzvané vsakovací nádrže s děrovaným dnem, které se bez betonování . Po instalaci jímky na zhutněný podsyp je možné provést napojení gravitační kanalizace. Obsyp jímky provádíme dle.
Následně provedeme obsypání tělesa jímky štěrkem.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.