Pravé trubičky plněné bílkovým sněhem tak, jak je znáte z cukrárny. Po částech těsto rozvalujeme a rádýlkem nařežeme na proužky cca 5cm široké, namotáme na plechové trubičky ( používám ty velké), potřeme. Sníh mám několikrát odzkoušený a ještě se mi nestalo, že by mi sníh v trubičkách tekl. Křehké těsto, sladká sněhová náplň a moučkový cukr navrch – přesně to si člověk vybaví, když se řekne kremrole.
Nechce-li se vám spoléhat se na.
Krok : Neobejdete se bez formiček, v tomto případě se jedná o kovové trubičky s průměrem asi centimetru, koupíte je běžně v domácích potřebách. Máslové těsto:z mouky a másla rychle rukou vypracujeme těsto a zformujeme do tvaru cihly, kterou odložíme na studené místo, po dobu než. Postup přípravy receptu. Lískové těsto rozválíme a radýlkem rozdělíme na proužky, které omotáme na válečky, které jsou určeny na trubičky. Ty se dají zakoupit v obchodě.
Do hotových trubiček vstřikujeme zdobítkem sníh , který jsme ušlehali z bílků a cukru. Sníh šleháme v kastrolku nad párou tak dlouho .
Já dělám bílkový krém do listových trubiček tak, že na bílek dám 7dkg krupicového cukru a vyšlehám, ale někdo krém šlehá i na vodní lázni, nebo je ještě jedna možnost a to že se bílky dají šlehat a pak se do nich přilévá. Napřed ušlehám sníh z bílků a držím se rady mojí mámy, že bílky mají být starší. Trubičky plněné bílkovým sněhem recepty , které budete milovat.
Těsto vyválíme silné asi – mm, nařežeme pruhy, které namotáme na tukem potřené trubičky. Pečeme v předehřáté troubě na 2st. V misce a nad párou , začneme šlehat bílek s octem a jakmile bude bílek trochu našlehaný, začneme přišlehávat cukr a šleháme a šleháme.
Luxusní trubičky s bílkovým sněhem. Na sníh : na jeden bílek dkg cukru ( já používám moučku ). Na vál si dáme mouku a do středu si nastrouháme polotuhý tuk. Začneme zpracovávat těsto. Naplníme je bílkovým sněhem , případně lehounce pocukrujeme. Kremrole upečeme, jak je popsáno v receptu Kremrole se šlehačkou.
Pokračujeme ve šlehání, během něhož přidáme moučkový cukr, až docílíme tuhé, lesklé bílé hmoty, kterou po zchladnutí naplníme do trubiček. Vytvoří-li se dlouhý řetěz, sejmeme z ohně a pomalu zalijeme a zašleháme do bílkového sněhu. Poté na pomalou rychlost sníh došleháme až do uplného vychladnutí.
Takto připravený sníh je ideální do plnění kremrolí, protože nevodovatí a tudíž nevytéká. Tento recept je od Vladimíra Krofty, šéfcukráře hotelu Corinthia. Ale v cukrárně Amarilis mě převezli – je to jednoduchá trubička z listového těsta plněná krémem z cukrového rozvaru a vyšlehaných bílků. Kremrole vydrží čerstvé přibližně tři dny, poté v nich bílkový krém tvrdne.
Skladujte je nejlépe v krabici. Upečte je podle tradičního receptu , který se dědí z generace. Vychladlé trubičky plníme ušlehanou šlehačkou nebo bílkovým sněhem. Bílkový sníh ušleháme z vaječných bílků.
Když je sníh téměř tuhý, přidáme lžíci octa a šleháme do úplného zhoustnutí. Správně ušlehaný sníh se vytahuje do . Trubičky s bílkovým sněhem - Z mouky, másla a smetany vypracujeme vláčné těsto, dáme do mikroténového sáčku a necháme do druhého dne odležet. Upéct šamrole - trubičky z listového těsta plněné sněhem není vůbec těžké.
Pokud nevíte jak na to nabízíme Vám. Vybereme a po pár minutách se snažíme točivým pohybem trubičku uvolnit a přes tenčí konec trubičky stáhnout. Necháme zcela vychladnout a plníme pytlíkem naplněným bílkovým sněhem nebo šlehačkou. Jednoduché a rychlé kremrole z listového těsta plněné bílkovým sněhem.
Vždyť pokud si dám pár trubiček na vánoce, tak se celý svět nezhroutí. Asi minutu před koncem šlehání přidáme do sněhu citronovou šťávu (nebo citronku). Sníh dáme do pytlíku se širokou špičkou a můžeme plnit kremrole.
Toto množství sněhu je na cca klasických trubiček.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.