Zavařování v troubě maso

Pokud ne, nabízíme postup. Meruňky, třešně, maso i ořechy. Zavařování masa (sterilace) v domácích podmínkách. Jedna z nejdůležitějších věcí při zavařování masa je všeobecná čistota rukou, surovin, nádob a všech ostatních pomůcek.


Mírně před pečením nasolíme, rychle v troubě upečeme do poloměkka, narovnáme do nádob a sterilujeme.

Zavařovat můžeme v elektrické nebo také v plynové troubě , popřípadě v troubě mikrovlnné! Vyskytla se nám doma nadúroda červené řepy a kedluben gigantů, tak jsem se rozhodla, že budu zavařovat. Zavařuju hlavně okurky, když jsou zalité horkým nálevem, dávám do trouby na 2stupňů na minut.


Rychlá směs z mletého masa. Re: zavařování v troubě. Já tomu nějak nerozumím.


Přeci v troubě dokážu navodit nejen stejnou, ale i vyšší teplotu kolem celé láhve, tudíž i uvnitř, než ve vařící vodě, tak proč se sterilizace masa a hotových jídel na uchovávání bez potřeby chlazení, v troubě nedoporučuje?

Při zavařování masa je rovněž důležitá čistota rukou, . Nebudete muset naplňovat žádný hrnec vodou, ale pouze umístíte do trouby konkrétní sklenice zalité vodou pouze částečně, v nichž bude umístěn zavařovaný obsah. Práce na zavařování tak bud mnohem snazší. Jmenovat bychom mohli třeba zavařování masa , . Troubu rozehřejeme na 1°C, maso podlijeme trochou vody a zakryté pečeme minut, odkryté poté ještě asi minut, až se maso mírně opeče. Ještě tip na závěr- stejným způsobem, jako uzené,zkuste zavařit úplně syrové maso.


Akorát je nezapomeňte osolit,a přidejte do sklenice na maso. Zkusila jsem pečené vepřové, a po jedné sklenici masa na houbách a guláše. Sterilovala jsem hodiny v troubě při cca 120°C (voda, která byla v pekáči se ale nevařila). Zatím vše skladuji v lednici, vydrží ale taková konzerva i . JAK ZAVAŘOVAT V HORKOVZDUŠNÉ TROUBĚ.


Já už jinak ani nezavařuji. Sklenice důkladně uzavřeme čistými a vysušenými víčky. POZOR: TENHLE ZPŮSOB ZAVAŘOVÁNÍ DOPOPRUČUJI PRO SKLENICE S VÍČKY NA ZÁVIT!


S TĚMI DRUHÝMI NEMÁM ZKUŠENOSTI, ALE MĚLO BY TO JÍT TAKÉ. Jednoduchá, rychlá a chutná večeře nebo snadné řešení pro dovolenou na chalupě – to je zavařované.

POTŘEBNÉ PŘÍSADY Když jsem se o této možnosti prvně dozvěděla, nevěřila jsem vlastním uším. Tak jsem hledala na netu - našla a vyzkoušela :-) a podělím se o příspěvky, které jsem k tomu našla. Důležité upozornění: Kašovité hmoty všeho druhu, ale také maso , buřtová nebo paštiková hmota se pro zavařování v troubě nehodí, protože u těchto se neobjevují, resp. Pletete cibuli a česnek. Mikloško, cibule způsobuje kvašení, česnek ne.


Po loňské zkušenosti kdy, jsem při zavařování okurek v troubě skončila na popáleninovém centru jinak zavařovat nebudu. Teplota v troubě by měla být 2až 2°, doba zavařování je zhruba stejná jako u běžného zavařování v zavařovacím hrnci a to menší sklenice až minut, větší až minut. Platí, že měkké ovoce, zelenina se zavařují kratší dobu než tvrdší druhy.


U ostatních potravin, jako je maso , ryby a nebo hotová jídla a polévky, . Přesná doba zavařování se může samozřejmě lišit u každé trouby a druhu ovoce či zeleniny, ale většinou se rovná době zavařování v klasickém hrnci. My jsme narazili na super knihu Malá škola zavařování , která Vám ukáže, jak zavařovat , ale také mrazit, sušit a nakládat ovoce, zeleninu i maso , jak připravit čatní, . Podívejte se na rady k vaření a pečení a přidejte do diskuze své zkušenosti.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.